• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Grudzie 2019
Po Wt r Cz Pi So Ni
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Czy uważasz, że wykorzystanie nowych technologii na lekcjach pomaga w przyswajaniu wiedzy?
 
Home Dodatki Archiwum

Październik w naszej szkole

Email Drukuj PDF
12.10 Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole od kilku lat również obchodzimy to symboliczne święto. Uczniowie mieli okazję poznać różne metody mnożenia, triki matematyczne a także sposoby wykorzystywane przez uczniów z Japonii. Obejrzeli również ciekawy film o hinduskiej metodzie liczenia na palcach. Oczywiście wszystkie metody uczniowie mieli okazje przećwiczyć praktycznie.

14. 10 Dzień Nauczyciela
Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował pod patronatem p. Wioli i p. Klaudii koncert życzeń dla naszych wspaniałych nauczycieli. Były ciepłe słowa podziękowań i muzyczne dedykacje w wykonaniu różnych uczniów.
Uczniowie działający w Samorządzie przygotowali też niespodziankę dla ulubionych nauczycieli. Na każdym oddziale i w każdym typie szkoły uczniowie głosowali i wybierali Super Nauczyciela. Wybrani pedagodzy dostali dyplomy uznania i gorące oklaski. 

18. 10 Lekcja w Muzeum Narodowym
Nasz szkoła uczestniczy w programie Kultura Dostępna, dlatego tez po raz kolejny wzięliśmy udział w bezpłatnej lekcji dotyczącej analizy i interpretacji obrazów. Chyba najbardziej podobało się nam Rozstrzelanie VII Andrzeja Wróblewskiego, obraz, który komentuje rzeczywistość wojenną, a także osobiste doświadczenia malarza. Najwięcej kontrowersji wzbudziła współczesna rzeźba Królowa Midas i Królik Bungs, która to została wykonana z klocków Lego a także (sic!) z płatków złota. Długo zastanawialiśmy się nad znaczeniem tej rzeźby i w końcu wymyśliliśmy, że instalacja ta jest krytyką współczesnego konsumpcjonizmu. 

20. 10 Wykład psychologiczny w SWPS
Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez znanego seksuologa na temat Profilaktyki zaburzeń nastroju w okresie dorastania.
Podczas spotkania prowadzący odpowiedział na następujące pytania: Jak odróżnić zwykłego doła od depresji? Czy ludzie, którzy grożą samobójstwem rzeczywiście je popełniają? Na co zwracać uwagę, gdy nasi bliscy przeżywają trudne chwile? Co tak na prawdę oznacza samookaleczanie? Ponadto porozmawiamy o symptomach depresji młodzieżowej i podpowiemy, gdzie szukać pomocy.
Coraz więcej młodych ludzi cierpi na zaburzenia nastroju. Celem spotkania jest dostarczenie wiedzy o tym kiedy i w jaki sposób młodzi ludzie mogą zareagować, gdy widzą, ze z ich bliskimi dzieje się coś złego. Prowadzący chcieli także odczarować stygmat depresji oraz wizyt u psychoterapeuty czy psychiatry.
Zmieniony: Środa, 29 Listopad 2017 08:29
Zmodyfikowany przez: Iza Grochowska-Tomasik  

Strona BIP

Mazowsze

Orzeł Biały 

Na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Galeria

15128537_13...
Image Detail

Warto zajrzeć

Poniżej prezentujemy linki do strony, które według nas są warte odwiedzenia.

Z ostatniej chwili

Plan lekcji od 2 września 2019 r. do pobrania  tutaj

Oznaczenia poszczególnych klas:

 

7-8 VII - VIII SP Borowa
01aB I Lo (czteroletnie)Borowa
11bB I Lo (trzyletnie)Borowa
123B II-III Lo Borowa
11a I Lo (czteroletnie)
11b I Lo (trzyletnie)
22a II A Lo
22b II B Lo
33a III A Lo
33b III B Lo
22-3 II - III Liceum dla Dorosłych
313p I - III SP
14-6 IV - VI SP
7-8 VII - VIII SP